Gminna Liga Piłki Siatkowej

Rozmiar tekstu:

BiegamBoLubię Wydminy. "Pobiegliśmy za Niepodległą Polskę".

Rozmiar tekstu:

11 listopada w Warszawie odbył się największy w kraju Bieg Niepodległości. W stolicy, wśród ponad 13 tysięcy uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli wydmińskiej reprezentacji biegowej Beata Pokrzywińska-Osior była dziesiątą kobietą na mecie, a Katarzyna Zubowicz zwyciężyła w wyścigu wózków. Trzy dni później BiegamBoLubię Wydminy jeszcze tłumniej ruszyło na III Leśny Cross Niepodległości do Olecka.

Czytaj więcej: BiegamBoLubię Wydminy. "Pobiegliśmy za Niepodległą Polskę".

Liga halowej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

Rozmiar tekstu:

W sobotę 21 listopada br. rusza druga edycja FUTSAL R – GOL CUP 2015 jednej z największych w województwie warmińsko – mazurskim lig halowej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczna edycja, która potrwa do marca przyszłego roku; rozegrana zostanie w czterech kategoriach wiekowych od 5 do 15 roku życia. Sobotnie spotkania w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach, maja na celu integrację społeczną poprzez rozwój piłki nożnej a także wskazywanie młodemu pokoleniu konieczności przeciwdziałania ograniczeniom społecznym. Patronem honorowym imprezy jest Wójt Gminy Wydminy a wsparcie zapowiedział również producent i dystrybutor sprzętu sportowego firma R – Gol z Ostródy. Tegoroczna edycja rozegrana zostanie w ramach ogólnopolskiego programu wspierania klubów sportowych przez firmę Orange.

Ewelina Ostrowska, Marek Ostrowski

Ósmy „Turniej Niepodległości” w Gawlikach Wielkich

Rozmiar tekstu:

Już po raz ósmy gościliśmy w naszej sali sportowej zawodniczki oraz zawodników z Naszej Gminy jako uczestników Turnieju Niepodległości. Tak właśnie 11.11.2015 sympatycy celuloidowej piłeczki z Radzi, Orłowa, Czarnówki, Grądzkich, Gawlików Wielkich oraz Wydmin (a było ich łącznie 63 !),  postanowili uczcić to piękne narodowe święto. Wśród zaproszonych gości honorowych, sprawujących patronat, znaleźli się min.: Wójt Gminy Wydminy, p. Radosław Król, który dokonał otwarcia imprezy sportowej, Zastępca Wójta p. Maria Dolecka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy p. Grażyna Plato, a także gospodarz wzmiankowanego obiektu, Dyrektor ZS, p. Dorota Kurpiewska.

Czytaj więcej: Ósmy „Turniej Niepodległości”  w Gawlikach Wielkich 

III Mazurski Bieg Sylwestrowy. Zaczynamy zabawę!

Rozmiar tekstu:

Atmosfera, zabawa, bieg! Przed nami III Mazurski Bieg Sylwestrowy. Spotykamy się 27 grudnia o godzinie 14:00. Po raz kolejny areną kolorowego, mroźnego szaleństwa będzie Mazurskie Siedlisko Kruklin. Jesteśmy przekonani, że wzorem lat ubiegłych pogoda i uczestnicy będą naszymi wielkimi sprzymierzeńcami. Wszystko wskazuje na to, że pod względem frekwencji będzie to rekordowa edycja.

Czytaj więcej: III Mazurski Bieg Sylwestrowy. Zaczynamy zabawę!

Mini siatkówka „3” zwycięska drużyna UKS „Promień” Wydminy awansowała do Mistrzostw Rejonów

Rozmiar tekstu:

Dnia 30 października 2015 r. na hali MOSIR w Giżycku rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej „3”. Zwycięska drużyna UKS „Promień” reprezentująca Szkołę Podstawową w Wydminach rywalizowała o pierwsze miejsce z dwiema ekipami z Giżycka. Mecze były zacięte w pierwszym meczu Wydminy pokonały Szkołę Podstawową Nr 7 w Giżycku  (2:0), w drugim wygrały tie brek  ze Szkołą Podstawową Nr 4 w  Giżycku (2:1). UKS „Promień” Wydminy reprezentowały: Dominika Pietryga, Gabriela Sosnowska, Aleksandra Dorbach, Daria Bachor, Aleksandra Sienkiewicz, Paulina Bilicka. Życzę dalszych sukcesów.

Trener Jarosław Binik

Wychowankowie Sport z Kulturą ZSO Wydminy zagrają w przyszłorocznych finałach wojewódzkich turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Rozmiar tekstu:

Chłopcy z kategorii U – 8 (2008-2009) i U – 10 (2006-2007) zapewnili sobie awans pod koniec października. Ich starsi koledzy z roczników 2004 i 2005 (U – 12) rozegrali dwie kolejne eliminacje powiatowe 29 października i 5 listopada br. Uczniowski klub Sport z Kulturą ZSO Wydminy „A” pewnie wygrał wszystkie swoje spotkania z zespołami SP nr 3 z Giżycka i SP w Miłkach oraz z kolegami z zespołu „B”, którzy zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Silniejszy zespół z SP w Wydminach uzyskał tym samym awans do finału wojewódzkiego.

Czytaj więcej: Wychowankowie Sport z Kulturą ZSO Wydminy zagrają w przyszłorocznych finałach wojewódzkich...

Gimnazjum w Wydminach drugie w powiecie giżyckim i czwarte w województwie warmińsko - mazurskim

Rozmiar tekstu:

Odmłodzony zespół Sport z Kulturą ZSO Wydminy, po zeszłorocznych doskonałych występach w jesiennych turniejach eliminacyjnych; stawia sobie za cel główny budowanie nowego zespołu. Oparcie siły zespołu, na uczniach z klas drugich, daje możliwości nabierania doświadczenia jednak w starciu ze starszymi kolegami musimy liczyć się z przegranymi. Taka sytuacja, miała miejsce w rozgrywanym pod koniec października w Biskupcu, finale Mistrzostw Województwa w piłce nożnej chłopców w ramach cyklu Moje Boisko Orlik.

Czytaj więcej: Gimnazjum w Wydminach drugie w powiecie giżyckim i czwarte w województwie warmińsko - mazurskim