PIERWSZA KOLEJKA AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET

W minioną niedzielę (19 października 2014 roku) w hali MOSiR w Giżycku zostały rozegrane pierwsze mecze Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. W rozgrywkach udział wzięły zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowej „Promień” Wydminy (Wydminy I, Wydminy II).  Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z drużyny Wydminy II (Kamila Pietryga, Paulina Zabawska, Angelika Bachor, Karolina Rodziewicz, Katarzyna Dawidziuk (Motyl), Kamila Pałamasz, Karolina Waleriańska) gdzie zmierzyły się z drużyną z Rucianej Nidy wygrywając 3:0, następnie rozegrały mecz z drużyną z Kętrzyna również  wygrywając mecz 3:0.

Czytaj więcej: PIERWSZA KOLEJKA AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET 

Biegowy zakład w Dniu Nauczyciela

Obchody Święta Edukacji Narodowej, czyli popularnego Dnia Nauczyciela przybierają różne oblicza. Apele, uroczystości, przedstawienia, wyjazdy do kina lub po prostu dzień wolny dla uczniów i rady pedagogiczne dla nauczycieli. Jest jednak miejscowość, w której tego dnia nauczyciel rzuca uczniom wyzwanie, zawierając z nimi ZAKŁAD. Biegowy zakład. Jak bieganie, to oczywiście Wydminy.

Czytaj więcej: Biegowy zakład w Dniu Nauczyciela

Finał Wojewódzki chłopców U-13/12 V Turnieju Orlika o Puchar Premiera

Finał Wojewódzki chłopców U-13/12 V Turnieju Orlika o Puchar Premiera – 9 października 2014.

Występ w wśród najlepszych 8 zespołów w województwie dał kolejną lekcję. Niestety była nauka dość bolesna, ponieważ wychowankowie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy przegrywając spotkania grupowe stracili szansę awansu do finału krajowego.

Czytaj więcej: Finał Wojewódzki chłopców U-13/12 V Turnieju Orlika o Puchar Premiera

Piłkarki z Wydmin jadą do Warszawy!

Futbolistki ZSO Wydminy zajęły pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika w kategorii dziewcząt 12-13 lat! W trzech meczach finałowych zdobyły komplet punktów, strzelając 10 bramek i tracąc tylko jedną. Nagrodą i kolejnym etapem piłkarskiej przygody jest wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy.

Czytaj więcej:   Piłkarki z Wydmin jadą do Warszawy! 

Beata I Bartek Osior. Wysokie lokaty, historyczny bieg.

5 października w Susku Starym pod Ostrołęką odbył się II Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 roku. Eksportowa para biegaczy z Wydmin spisała się znakomicie. Beata Pokrzywińska-Osior zwyciężyła w kategorii kobiet, natomiast Bartek Osior jako trzeci wbiegł na linię mety, zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej. W tym biegu jednak nie czasy i miejsca były najważniejsze.

Czytaj więcej: Beata I Bartek Osior. Wysokie lokaty, historyczny bieg.

Mistrzostwa Powiatu SZS w mini piłce nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych

Stolica powiatu, była gospodarzem eliminacji 3 października br., rozgrywek do których przystąpiło dziewięć szkół podstawowych. W grupie A wygrali chłopcy reprezentujący SP w Wydminach, natomiast w grupie B zwycięska okazała się reprezentacja SP nr 7 w Giżycku.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu SZS w mini piłce nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych

LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w finale wojewódzkim V Turnieju Orlika o Puchar Premiera

Dobry występ przed własną publicznością, pozwolił na awans do najlepszego V turnieju w kategorii chłopców U – 13/12. W czwartek 9 października w Lidzbarku Warmińskim rozpocznie się batalia o występ w finale krajowym w Warszawie.

Czytaj więcej: LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy w finale wojewódzkim V Turnieju Orlika o Puchar Premiera

Wydminy. Wieś tańczy i biega!

Wydminy to niewielka miejscowość położona w powiecie giżyckim. Co rok odbywa się tu Jarmark Twórców Ludowych, Dożynki Gminne, Regionalny Festiwal Chórów Klubu Seniora, Dni Wydmin, Dni Rodziny oraz kilka innych imprez plenerowych z muzyką i tańcami w tle. Jednym słowem Wydminianie mają przy czym ruszyć nóżką jeżeli tylko przyjdzie im na to ochota. Jednak wnikliwi obserwatorzy zapewne dostrzegli, że od kilku lat mieszkańcy Wydmin do ruchu nie potrzebują już ani śpiewu, ani muzyki. Dlaczego? 

Czytaj więcej: Wydminy. Wieś tańczy i biega!