Wielkie rodzinne emocje na wydmińskim orliku

Rozmiar tekstu:

Sportowa kampania, na rzecz aktywności seniorów 50+ wsparta przez Starostwo Powiatowe w Giżycku oraz Gminę Wydminy wkraczają w decydującą fazę. Wydmiński Piknik Piłki Nożnej „Zdrowa Rodzina Wygrywa” rozpocznie się 22 maja 2015 o godzinie 17.00 od treningu ekip biorących udział w turnieju głównym na Stadionie Gminnym w Wydminach. Poszczególni trenerzy – koordynatorzy zadbają o właściwe przygotowanie zespołów do rekreacyjnego turnieju w ramach obchodów Dni Rodziny pod patronatem Zastępcy Wójta Gminy Wydminy p. Marii Doleckiej, której towarzyszył będzie Starosta Powiatu Giżyckiego p. Wacław Strażewicz. Turniej finałowy odbędzie się 23 maja br. na wydmińskim orliku. Początek zmagań godzina 12.00.

Czytaj więcej: Wielkie rodzinne emocje na wydmińskim orliku

Beata i Bartek Osior na podium pod zamkiem w litewskich Trokach

Rozmiar tekstu:

Beata i Bartek z Wydmin coraz śmielej poczynają sobie na biegowych trasach. W Trokach oboje zdecydowali się na udział w biegu na 10,5km. Bartek Osior w międzynarodowej stawce 800 biegaczy zajął drugie miejsce. Beata Pokrzywińska-Osior była trzecia wśród kobiet. „To był mocny bieg w naszym wykonaniu” - przyznaje wydmińska para.

Czytaj więcej: Beata i Bartek Osior na podium pod zamkiem w litewskich Trokach

Wydmiński Rodzinny Piknik Piłkarski „Zdrowa Rodzina Wygrywa” 22 – 23 maja 2015

Rozmiar tekstu:

To już czwarta edycja rodzinnego turnieju piłki nożnej organizowanego na wydmińskim Orliku. Impreza w tym roku rozegrana zostanie dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Giżycku oraz miejscowego uczniowskiego klubu Sport z Kulturą. Patronat honorowy po raz kolejny obejmie Zastępca Wójta Gminy Wydminy p. Maria Dolecka. Nowa formuła turnieju, wymaga udziału w imprezie seniorów 50+, których aktywność promowana będzie na równi z integracją rodzinną.

Czytaj więcej: Wydmiński Rodzinny Piknik Piłkarski „Zdrowa Rodzina Wygrywa” 22 – 23 maja 2015

Wydminy gospodarzem IV Mistrzostw Małego Ruchu Granicznego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

Rozmiar tekstu:

IV Mistrzostwa Małego Ruchu Granicznego odbędą się w Wydminach w dniach 14-15 maja. W turnieju udział weźmie 8 drużyn polskich i 8 rosyjskich. Rozgrywki będą prowadzone oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w kategoriach wiekowych U-12 i U-14.  Inicjatorem i pomysłodawcą turnieju jest Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. W tym roku współorganizatorami turnieju są Fundacja Dystans, LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach oraz Gmina Wydminy.

Czytaj więcej: Wydminy gospodarzem IV Mistrzostw Małego Ruchu Granicznego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

Słońce, plaża, gry, zabawa, grill – czyli Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Wydminach

Rozmiar tekstu:

W całym kraju od 7 do 10 maja b.r. odbywało się wiele imprez prezentujących pomysły zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim. Gmina Wydminy również przystąpiła do akcji - Dzień Otwarty Funduszy Europejskich - i w sobotę na plaży przy „Moście Garbatym” w Wydminach odbyły się rozgrywki sportowe. Miejsce imprezy nie było przypadkowe. W tym dniu promowano inwestycję współfinansowaną przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Środka 4.1. pn. „Remont alei widokowo-spacerowej nad Jeziorem Wydmińskim wraz z infrastrukturą”.

Czytaj więcej: Słońce, plaża, gry, zabawa, grill – czyli Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Wydminach

Majowy Rodzinny Piknik Piłkarski „Łączy nas piłka” – Wydminy, 2.05.2015.

Rozmiar tekstu:

Kolejną odsłoną ogólnopolskiej akcji, promującej aktywne spędzanie czasu wolnego na obiektach sportowych Orlik w Wydminach, był turniej dzieci w wieku 5 – 8 lat. Ponad stu maluchów uhonorowało „Święto Flagi” aktywności fizyczną na boiskach ale również poza nim, w których niepodzielnie towarzyszyli im ich rodzice.

Czytaj więcej: Majowy Rodzinny Piknik Piłkarski „Łączy nas piłka” – Wydminy, 2.05.2015.

II Półmaraton Wydminy

Rozmiar tekstu:

Tegoroczny Półmaraton Wydminy zapowiada się bardzo ciekawie. Nowy termin, nowa lokalizacja i dwie zupełnie nowe trasy. Malownicze 21 km wokół Jeziora Wydmińskiego i szybka, atestowana trasa biegu na 10 km. Gościnna dla biegaczy Gmina Wydminy już czeka na przyjazd zawodników z całej Polski. 

Czytaj więcej: II Półmaraton Wydminy

XVIII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne

Rozmiar tekstu: