Turniej halowej piłki nożnej dzieci i młodzieży

Zakończyła się pierwsza faza jednego z największych turniejów halowej piłki nożnej dzieci i młodzieży w województwie. Czternaście zespołów, które rozpoczęło w listopadzie rywalizację o miano najlepszych zespołów w „R-Gol Wydminy Cup” udaje się na świąteczną przerwę.

Czytaj więcej: Turniej halowej piłki nożnej dzieci i młodzieży

Beata Pokrzywińska-Osior jedną z najlepszych animatorek!

22 animatorów orlików odebrało z rąk ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata nagrody i dyplomy dla Animatorów Roku przyznane im w konkursie organizowanym drugi rok z rzędu przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej. Uroczysta gala odbyła się w środę (10.12.2014 r.) w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Czytaj więcej: Beata Pokrzywińska-Osior jedną z najlepszych animatorek!

Szkoła Podstawowa w Wydminach bierze udział w konkursie na happening edukacyjny 2014

W ramach konkursu zostaną przyznane trzy nagrody pieniężne w wysokości 9 tys. zł, 6 tys. zł i 3 tys. oraz trzy wyróżnienia w kwocie po 1 tys. zł.
Celem konkursu jest podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych oraz utrwalanie zasad właściwego zachowania wśród najmłodszych.

Czytaj więcej: Szkoła Podstawowa w Wydminach bierze udział w konkursie  na happening edukacyjny 2014

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Kobiet

W dniu 2 i 16 listopada br. w hali MOSiR w Giżycku zostały rozegrane kolejne mecze Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. Podobnie jak w pierwszej kolejce zawodniczki UKS „Promień” Wydminy II nie przestraszyły się rywalek i od początku do końca grały najlepiej wygrywając wszystkie mecze. Wydaje się, że zawodniczki z drużyny UKS „Promień” Wydminy II przyjęły strategię na ten sezon wygrywania swoich spotkań. Mecze w tym spotkaniu zakończyły się wynikiem:

Czytaj więcej: Amatorska Liga Piłki Siatkowej Kobiet

R-Gol Wydminy Cup 2015

Serdecznie zapraszam na rozgrywki halowej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Rozgrywki odbędą się w kategoriach U - 15, U - 12 i U - 7. Pierwsza kolejka spotkań 29 listopada 2014 (zgłoszenia do piątku 20.11) zakończenie w okolicach marca 2015.  Mecze odbywać się będą co dwa tygodnie w soboty w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Organizatorem jest LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy. Szczegółowe informacje 509 371 163

Marek Ostrowski.

 

I Półmaraton Wydminy Sportową Gwiazdą 2014

Biegowa społeczność Wydmin po raz kolejny ma powód do dużej satysfakcji. Fundacja Dystans jako główny organizator I Półmaratonu Wydminy została laureatem konkursu „Sportowa Gwiazda 2014”. Plebiscyt corocznie organizowany jest przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Wydmińska impreza zajęła XVII miejsce wśród ponad stu prac zgłoszonych z całego kraju. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Czytaj więcej:   I Półmaraton Wydminy Sportową Gwiazdą 2014

II Mazurski Bieg Sylwestrowy - zapowiedź

Mazurskie Siedlisko Kruklin zaprasza biegaczy z całej Polski na II Mazurski Bieg Sylwestrowy! 

Zapiszcie w kalendarzach, 28 grudnia 2014. Zakończcie ten biegowy rok razem z nami! Atrakcji na pewno nie zabraknie. Wszystkiego nie możemy zdradzić, ale zapewniamy, że oprócz bardzo atrakcyjnych nagród dla najbardziej wyrafinowanych przebierańców mamy dla Was coś ekstra! Naszą imprezę poprowadzą Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski - chyba żadnemu biegaczowi nie musimy przedstawiać tego duetu. Muzyka taneczna, wyśmienita zabawa, wspólne ognisko i niepowtarzalny, zimowy klimat Mazurskiego Siedliska Kruklin sprawią, że z należytymi honorami pożegnacie biegowy sezon. Pędzących po rekordy życiowe będziemy spowalniać śnieżnymi kulami, a udział w biegu bez stosownego przebrania uznamy za swego rodzaju nietakt. Tak, tak, to bieg inny niż wszystkie.Nie wierzysz?! Przekonaj się o tym na własnych nogach!

Czytaj więcej: II Mazurski Bieg Sylwestrowy - zapowiedź

Dobra passa wydmińskich gimnazjalistów

Dobra passa wydmińskich gimnazjalistów podczas wyjazdowych turniejów piłkarskich.

Dwa świetne występy chłopięcych zespołów Sport z Kulturą ZSO Wydminy. Pierwszy z nich to Mistrzostwach Rejonu III W-M SZS w Ełku, który daje awans z pierwszego miejsca do kolejnej rundy. Drugi to srebrny medal rozgrywanych w Olsztynku Mistrzostw Województwa SZS U – 15 „Moje Boisko Orlik”. Dodać należy do tego zwycięstwo nad zespołem juniora młodszego giżyckich Mamr w spotkaniu derbowym 2:1.

Czytaj więcej: Dobra passa wydmińskich gimnazjalistów